Kannustajat 2020: Tule mukaan tukemaan junnu-urheilua!


Satakunnan Osuuskauppa on varannut Kannustajat-tukeen vuotta 2020 varten 30000 euroa. Sinä päätät, miten tuki jaetaan!

03.01.2020

Miten vaikutat?

Tukimallissa osuuskaupan asiakasomistaja voi vaikuttaa tuen jakautumiseen seurojen kesken ilmoittautumalla netissä valitsemansa seuran Kannustajiin, jolloin hänen Bonuksensa lasketaan ko. seuran hyväksi. Seuran kaikkien Kannustajien kalenterivuoden aikana kerryttämät Bonukset lasketaan yhteen, ja tämän perusteella määräytyy seuran saama Kannustajat-tuki. Seuralle maksettavassa tuessa huomioidaan myös seuran junnujen määrä.

Kannustajat-tuki ei vähennä asiakasomistajalle maksettavia Bonuksia, vaan ne maksetaan edelleen hänelle normaaliin tapaan.

Kannustajiin liittymistä varten ei tarvitse olla seuran jäsen. Satakunnan Osuuskaupan Kannustajiin voivat liittyä netissä Omalla S-kanavalla kaikki Satakunnan Osuuskaupan asiakasomistajatalouksien pääjäsenet. Seuran Kannustajien keräämästä yhteisestä Bonuspotista ja seuran junnujen määrästä riippuu sitten se, kuinka suuren tuen seura vuoden 2021 tammikuussa saa Satakunnan Osuuskaupalta junnujaan varten.

Kiitos tuestasi!

Kannustajat-konsepti on voimassa kalenterivuoden kerrallaan.