Sokos Satakunnan muutostöiden yhteydessä tavaratalon toisessa kerroksessa sijaitseva Asiakasomistajapalvelu- ja S-Pankkipiste siirtää toimintansa 13.6.2025 Prisma Mikkolan ja Prisma Länsi-Porin toimipisteisiin.
Asiakaskäyttäytyminen on viimeisten vuosien aikana muuttunut entistä enemmän sähköisten kanavien suuntaan. S-Pankin palvelut on rakennettu niin, etteivät ne vaadi säännöllistä asiointia toimipisteillä. Käteistä rahaa voi nostaa ja tallettaa kaikkien S-ryhmän kauppojen kassoilla, lisäksi helppokäyttöiset ja monipuoliset digitaaliset palvelut ovat asiakkaidemme saatavilla S-mobiili-sovelluksessa ja verkkopankissa ajasta ja paikasta riippumatta. Keskittämällä asiakaspalveluamme Mikkolan ja Länsi-Porin toimipisteisiin, pystymme paremmin vastaamaan asiakkaiden toiveisiin laajemmista mahdollisuuksista ajanvaraukseen, esimerkiksi aamuaikoihin, kertoo viestintäjohtaja Leena Mettälä.
Prisma Mikkolan ja Prisma Länsi-Porin Asiakasomistajapalvelu- ja S-Pankkipisteet palvelevat sekä ajanvarauksella että vuoronumerolla. Huittisten ja Kankaanpään S-marketien yhteydessä sijaitsevat asiakaspalvelupisteet palvelevat ajanvarauksella.
Sokos Satakunnan Asiakasomistajapalvelu- ja S-Pankkipisteen toimintojen siirtymisellä ei ole vaikutusta henkilöstön määrään.
Lisätiedot: Satakunnan Osuuskaupan viestintäjohtaja Leena Mettälä
aukioloajat ja ajanvaraukset s-pankki.fi/ajanvaraus